Naše projekty

 

Popradské Kultúrne Leto - 10.08.2017

             Na večernom predstavení venovanom orientálnym tancom a ich fúziám svoje umenie predviedli aj tanečnice z  o.z. Fatima z Prešova. Videli ste nielen autorské choreografie, ale aj choreografie českých tanečníc Kathreen Derouet, Karolíny Štraus Idris a Nikol Pospíšilovej, ktoré predstavujú špičku orientálneho tanca v Českej republike.

                                                                   orientalne tance, brusne tance, Bella Arabia, belly dance

Popradské Kultúrne Leto - 28.08.2016

            Tentokrát sme sa rozhodli predstaviť vám naše členky. Napriek tomu, že každá z nás je iná a výnimočná, navzájom sa dopĺňame a tvoríme zohratý celok. Venujeme sa klasickému orientálnemu tancu i tzv. "bellydance show", spojeniu viacerých štýlov s využitím rôznych rekvizít. Predstavenie so širokou paletou tanca si mohli diváci vychutnať počas augustového večera.   

        orientalne tance, brusne tance, Bella Arabia


 

Explózia tanca a svetla - Pri mesačnom svite 30.01.2016 Poprad

            Explózia tanca a svetla - Pri mesačnom svite je voľné pokračovanie tanečnej show z roku 2013 Explózia tanca a svetla. Hlavným cieľom tohto ročníka je spropagovanie tvorby popradskej tanečnej scény. Tento projekt spojil dve popradské tanečné telesá o. z. Bella Arabia a ArtDanse.

            Predstavenie Pri mesačnom svite je tanečným stvárnením pocitov, ktoré nám poodkrýva jemné svetlo mesiaca. Ide o stvárnenie noci, o tom, čo všetko táto časť dňa v sebe ukrýva: našu fantáziu, náš strach, naše zlyhania, náš pokoj, našu radosť.

                           


 

Popradské Kultúrne Leto - 27.08.2015

         Previedli sme Vás svojou umeleckou tvorbou. Videli ste sólové i skupinové choreografie rôznych štýlov - kombináciu klasického tanca (raks sharki, tarab, bubnové sólo) a bellydance show (fusion) s využitím rozmanitých rekvizít (krídla, fan veily, závoje, veil poi-e).

        Súčasťou nášho programu na PKL 2015 bol aj tanečný súbor BOW, ktorý sa venuje najmä modernému tancu. Tento súbor pracuje ako súčasť Základnej umeleckej školy – Spojenej školy na Letnej ulici v Poprade.  Deti sa s tancom oboznamujú cez tanečnú prípravu v nižších ročníkoch a neskôr získavajú základy tanečných techník prostredníctvom klasického,  jazzového ale i kreatívneho tanca. V súčasnosti má súbor 80 členov. Počas školského roka sa členovia súboru pravidelne zúčastňujú tanečných súťaží a festivalov. Zatancovali nám choreografie, ktoré boli ocenené 1. alebo 2. miesto na festivale detského nefolklórneho tanca s názvom „Deň tanca 2015“

orientalne tance, brusne tance, Bella Arabia, TS Bow

 

Cirkus Budapešť - tanečné turné 2014

Nenechajte si ujsť nezabudnuteľnú show, kde máte možnosť vidieť 70 exotických zvierat a skvelé výkony artistov. Dokonca aj naša tanečná skupina má tú česť a je súčasťou tohto projektu. Program spestrujeme dvomi tanečnými vstupmi. Príďte nás podporiť!

www.budapestnagycirkusz.hu/

 

KEŽMAROK - 10.09. -14.09. 2014

POPRAD - 04.09. - 07.09. 2014

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - 17.09.2014

 

Explózia tanca a svetla - 16.11.2013 Poprad

Jedinečná show, na ktorej sme predstavili činnosť nášho združenia, OZ Bella Arabia. Rozprávka nás previedla rôznymi štýlmi orientálneho tanca (raks sharqi, fusion), pódium však zažiarilo aj temperamentným flamencom, akrobatickou UV show a lietajúcimi svetielkami. Na spestrenie programu sme si pozvali hostí: našu lektorku Shereen (Praha), lektorku a kamarátku Veroniku Zahru (Bratislava) a kamarátku Danku s jej tanečnou skupinou Farah (Sabinov).

Explózia tanca a svetla 2013 - záznam

www.gsvideo.sk

orient show, tanec, svetlo, orientálne tance, brušné tance

 

Curso flamenco para principiantes con Veronika Majdáková

(Letná škola flamenca s Veronikou Majdákovou)

            V sobotu 23.07. 2011 sa pod Tatrami prvýkrát organizoval tanečný seminár flamenca. Workshop bol určený pre začiatočníkov, ktorí ešte s týmto ohnivým tancom nemali žiadne skúsenosti, ale chceli si tento silný výrazový tanec vyskúšať. Na workshope sme sa učili základy flamencového tanca - základný postoj, držanie tela, pohyby rúk, krokové variácie, prácu chodidiel (zapateado). Dôležitou súčasťou workshopu boli compás a potlesky (palmas) – rytmika v štýle Tangos, 4/4 rytmus, do ktorého sme jednotlivé prvky vkladali. 

            Flamenco je tanec z južného Španielska, z regiónu Andalúzia. Vznikol vďaka stretu troch veľkých kultúr: európskej, arabsko-perzskej a indickej. Rovnako ako aj flamencová hudba a spev, tak aj tanec pozostáva z rôznych štýlov. Každý štýl flamencového tanca vyžaduje inú interpretáciu a je tu takto možnosť vyjadriť odlišné emócie a pocity napr. štýl Tangos je veľmi ženský, hravý, charakteristický 4/4 rytmom, výrazným pohybom bokov a radostnými emóciami. Flamenco sa už dávno netancuje len v Andaluzii, ale po celom svete. Vďaka flamencu sa totiž učíme rozumieť nielen svojmu telu, ale aj vlastným pocitom a náladám.

 Videoreportáž: www.poprad24.sk/clanky?extend.105914_Flamenco-v-Poprade.125

                            

 

FIT LETO CAMP 2010

04. 07. 2010 sa vo Vyšných Ružbachoch uskutočnil pobyt zameraný na pohyb. Účastníci si mohli vybrať a vyskúšať rôzne druhy netypických a zároveň exotických športov, tancov a fittness. Hlavný organizátor, firma SALEMARK, v spolupráci s Lindou Kolcúnovou (orientálne tance), Luciou Ďurákovou (zumba), Radom Kečkom (capoeira, capofit), SaHaou Krausovou (hip hop), Vierkou Ayisi (fit dance), Janou Suchou (tai chi) vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru. Napriek náročnej fyzickej námahe sa všetci účastníci cítili plný energie a fit. Dlhé večery spestrili tematicky zamerané party, na ktorých sa tanečným vystúpením prezentovali lektori a ich tanečné skupiny pôsobiace prevažne v Poprade. Cieľom kempu bolo aktívne športovanie, relax, odpútanie sa od každodenných starostí, upevnenie priateľských vzťahov a nadviazanie nových kontaktov.

 tanec v prírode, orientálne tance, fit pobyt

                       tanec v prírode, orientálne tance, fit pobyt

 

Bubnovanie s Milanom

„Ayyuub je bežný a úplne jednoduchý 2/4 rytmus hraný v oblastiach Stredného Východu. Pre brušný tanec a egyptskú ľudovú hudbu je hraný rezkejšie...“ Práve tejto téme bol venovaný prvý seminár, ktorý sa uskutočnil 17. 10. 2009 v priestoroch CVČ v Poprade a ktorý viedol profesionálny lektor, choreograf a hudobník Ing. Milan Uďan. Naučili sme sa základné údery na arabský alebo africký bubon a bubnovali sme najpoužívanejšie orientálne rytmy. Dopoludnie sme si spestrili aj hrou na činelky, do ktorej sme postupne zapájali tanečné kroky.

 

Seminár so Xéniou Chalásovou

V jednu aprílovú sobotu sme zažili prekrásne dopoludnie plné tanca, ktoré nás nabilo pozitívnou energiou a vnieslo do nášho života ešte väčšiu radosť.

Xénia Chalásova, profesionálna lektorka orientálneho tanca, zavítala pod Tatry až z ďalekej Bratislavy. Témou seminára bolo zoznámenie sa s rytmami orientálneho tanca, zdokonaľovali sme prácu rúk a otvárali sme srdce hudbe, ktorá následne vniesla do nášho tanečného prejavu celkom iný cit a prežitok.

Všetkým tanečniciam a lektorkám ďakujeme za ich účasť a veríme, že seminár bol prínosom pre ich ďalšie tanečné pôsobenie.

 seminár, seminár orientálneho tanca, brušný tanecseminár, seminár orientálneho tanca, brušný tanec