Curso flamenco para principiantes (pravidelné kurzy flamenca pre začiatočníkov)

20.05.2012 20:00

Curso flamenco para principiantes (flamenco pre začiatočníkov)

V spolupráci s tanečným centrom Etnodance z Bratislavy sme sa rozhodli pre Vás organizovať workshopy flamenca v Poprade pre začiatočníkov, ktoré sa budú konať od roku 2012 v pravidelných 3-mesačných intervaloch. Každý workshop flamenca bude trvať 5-hodín (3 hodiny v dopoludňajších hodinách a 2 hodiny v popoludňajších hodinách). Obsah jednotlivých workshopov flamenca bude na seba nadväzovať.

Flamenco je tanec z južného Španielska z regiónu Andalúzia. Vznikol vďaka stretu troch veľkých kultúr: európskej, arabsko-perzskej a indickej. Rovnako ako aj flamencová hudba a spev, tak aj tanec pozostáva z rôznych štýlov. Flamenco, každý štýl vyžaduje inú interpretáciu a je tu takto možnosť vyjadriť odlišné emócie a pocity. Na workshope sa budeme venovať štýlu Tangos, ktorý je veľmi ženský hravý charakteristický 4/4 rytmom, výrazným pohybom bokov a radostnými emóciami. Flamenco sa už dávno netancuje len v Andaluzii, ale po celom svete. Vďaka flamencu sa totiž učíme rozumieť nielen svojmu telu, ale aj vlastným pocitom a náladám.

Videoreportáž: www.poprad24.sk/clanky?extend.105914_Flamenco-v-Poprade.125  

Fotogaléria: Naše akcie

 

V prípade záujmu o workshopy flamenca pre začiatočníkov môžete prihlášky posielať už teraz na orientvpp@gmail.com. Informácie získate aj na t.č. + 421 903 661 071.